PL EN DE

Doradztwo - wstęp

Nasze działania zorientowane są na potrzeby przedsiębiorstw z sektora energetycznego oraz przemysłu, organów rządowych i instytucji publicznych, a także szerokiego grona nowych uczestników rynku energii - prosumentów.

Nasi konsultanci systematycznie monitorują rynek paliw i energii w Polsce i na świecie. Udzielamy bieżącego, operacyjnego wsparcia dla przedsiębiorstw energetycznych oraz innych podmiotów funkcjonujących na rynku paliw i energii w Polsce i za granicą, wykonując opracowania analityczne o różnorodnej tematyce, analizy benchmarkingowe na rynku krajowym i międzynarodowym, ekspertyzy, biznesplany oraz oferując konsulting bezpośredni. Sporządzamy indywidualne opracowania z zakresu poprawy efektywności energetycznej firm, w szczególności dotyczące strategii zarządzania energią elektryczną, zorientowanych na obniżenie kosztów, doradzamy w działalności inwestycyjnej, ukierunkowanej na segment energetyki odnawialnej. Śledzimy rozwijający się w kraju i na świecie segment elektromobilności związany z szerszym wykorzystaniem paliw alternatywnych w transporcie, prowadząc w tym obszarze badania opłacalności zmiany floty samochodowej na elektryczną/hybrydową, u wszystkich, poszukających oszczędności lub pragnących unowocześnić wizerunek swojej firmy. W 2023 roku wychodzimy też z nową propozycją usługi doradczej dla podmiotów z sektora ciepłowniczego, zainteresowanych modernizacją źródeł wytwarzania ciepła w miejskich systemach ciepłowniczych lub indywidualnych źródeł ciepła.

W profilu działalności doradczej, naszą uwagę zwraca też prężnie rozwijający się w ostatnim czasie segment energetyki prosumenckiej.

Działalność doradcza w Agencji Rynku Energii SA obejmuje dwa główne obszary usług: