Opracowanie zawierać będzie rzetelną ocenę dokumentacji technicznej i środowiskowej oraz analizę efektywności wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach PV.
Do przygotowania analizy efektywności wytwarzania energii elektrycznej z farm fotowoltaicznych, wykorzystane zostaną bieżące dane meteorologiczne i dane techniczne paneli instalowanych w analizowanych projektach, co pozwoli z dużą pewnością zaprognozować zdolności produkcyjne farmy fotowoltaicznej. Na potrzeby prognozy przychodów z produkcji energii elektrycznej korzystamy z bieżących prognoz przygotowywanych przez specjalistów z ARE.
Czytaj więcej: Analiza projektów farm fotowoltaicznych, w tym audyt techniczny instalacji PV
Zainteresowanie samochodami elektrycznymi oraz hybrydowymi przez potencjalnych użytkowników w Polsce, jest stale rosnące. Na rynku oferowanych jest coraz więcej modeli, a z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej ich nabywców. W tych nowych realiach, coraz bardziej świadomego ekologicznie społeczeństwa, elektryczna flota samochodowa, może stanowić wizytówkę nowoczesnego przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej: Elektromobilność w przedsiębiorstwie
Badania statystyczne zaplanowane i wykonywane przez organy publiczne pod kierunkiem Prezesa GUS, niekiedy z udziałem innych organów lub urzędów państwowych, nie pokrywają wszystkich potrzeb informacyjnych przedsiębiorstw, instytucji, czy placówek naukowych. Statystyka publiczna, a także inne, publicznie dostępne źródła informacji nie są w stanie rozpoznać i zaspokoić wszystkich indywidualnych potrzeb w tym zakresie.
Czytaj więcej: Indywidualne badania ankietowe
W zmieniających się realiach rynkowych i prawnych, wiarygodne oszacowanie możliwości pozyskania biomasy, staje się zadaniem kluczowym dla podjęcia odpowiedzialnych decyzji w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii, oparte o biomasę.
Czytaj więcej: Oszacowanie potencjału biomasy na cele energetyczne w kraju lub wybranych województwach
Opracowanie składać się będzie z dwóch zasadniczych części. Pierwsza zawierać będzie charakterystykę obecnego rynku gazu ziemnego w Polsce. Zostaną w niej przedstawione możliwie najbardziej aktualne dane statystyczne o wielkości zużycia gazu ziemnego w podziale na:
- sektory gospodarki,
- województwa i regiony,
- segmenty klientów.
Czytaj więcej: Perspektywy wzrostu zapotrzebowania na gaz w różnych rejonach Polski
Rozwój odnawialnych źródeł energii jest jednym z głównych kierunków polityki energetycznej Polski, jak i Unii Europejskiej. Jedną z najbardziej pewnych ekonomicznie technologii pozyskania energii elektrycznej oraz cieplnej z wykorzystaniem odnawialnych nośników, są biogazownie. Substratem do produkcji biogazu może być gaz wysypiskowy, gaz pochodzący z oczyszczalni ścieków lub gaz pozyskiwany z odpadów lub produktów rolniczych. W zależności od wykorzystywanego substratu, biogazownie objęte są odmiennymi regulacjami.
Czytaj więcej: Studium wykonalności biogazowni