PL EN DE

Energetyka prosumencka w Polsce

Opracowanie roczne

Obecne tempo przyrostu nowych instalacji prosumenckich w Polsce jest niezwykle dynamiczne, głównie dzięki dedykowanym rządowym programom wsparcia („Mój Prąd”, „Prosument”, „Czyste powietrze”), ulgom podatkowym na ten cel oraz spadającym cenom technologii.

Proces transformacji energetycznej, który postępuje w wyniku polityki energetycznej realizowanej na poziomie unijnym, będzie również mocno oddziaływał na tempo przyrostu nowych instalacji prosumenckich w kolejnych latach.

Proponowane opracowanie ma na celu przedstawienie obecnej sytuacji na rynku mikrogeneracji oraz nowe rozwiązania wynikające z nowelizacji ustawy OZE, zmieniającej dotychczasowy system prosumencki.

W opracowaniu przedstawione zostaną:

  • regulacje prawne w zakresie energetyki prosumenckiej,
  • programy wsparcia,
  • dane w zakresie mocy zainstalowanej, liczby oraz produkcja energii elektrycznej w instalacjach prosumenckich w okresie 2020-2021, w podziale na rodzaje instalacji (fotowoltaika, biogazowe elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne),
  • porównanie danych w zakresie produkcji w instalacjach prosumenckich w Polsce, z produkcją w wybranych krajach UE,
  • prognoza mocy zainstalowanej,
  • liczba oraz produkcja energii elektrycznej w instalacjach prosumenckich, w podziale na rodzaje instalacji (fotowoltaika, biogazowe elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne), w perspektywie do roku 2040.

Kontakt:
Joanna Matysiak
tel. 22-444-20-80
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.