Perspektywy dla polskiej energetyki - jakie były kierunki rozwoju w latach 2020-2021 i co przyniosą branży lata następne?

Podstawowym celem opracowanie jest identyfikacja zmian zachodzących w polityce energetycznej państwa oraz ich wpływ na funkcjonowanie rynku energii. Decyzje polityczne podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, a także zachowania niezależności poprzez wykorzystanie własnych surowców energetycznych, w decydujący sposób wpływają na wielkość produkcji oraz opłacalność procesów inwestycyjnych w poszczególnych technologiach. Autorzy pracy przedstawią aktualne zamierzenia rządu, w odniesieniu do sektora energii elektrycznej, jak również dokonają porównania naszej polityki z wizją polityki energetycznej kreowanej przez Unię Europejską. Szczególna uwaga poświęcona będzie identyfikacji różnic w podejściu do energetyki konwencjonalnej oraz odnawialnych źródeł energii.

Opracowanie będzie obejmować:

  • Analizę działań rządu w zakresie sektora energetyki,.
  • Plany sektora w zakresie przejęć oraz inwestycji.
  • Polską energetykę w obliczu reorganizacji (udział węgla, ropy i gazu w procesie kształtowania miksu energetycznego, priorytety i harmonogramy).
  • Nowoczesną energetykę według standardów europejskich, a kierunki rozwoju forsowane przez polski rząd.
  • Inwestycje w technologie innowacyjne w energetyce, w tym w elektromobilność.
  • Próbę odpowiedzi na pytanie czy polski sektor energetyczny jest wiarygodny dla inwestorów
    i gwarantuje „godziwy” zwrot.

Biorąc pod uwagę tempo zmian jakie obserwujemy w ostatnim czasie na rynku energii oraz na rynku surowców energetycznych, niezbędne staje się posiadanie aktualnych informacji o wprowadzanych zmianach oraz prowadzonej polityce energetycznej, która określi docelowy model rynku energii oraz prognozowany miks energetyczny na najbliższe lata. Wnioski z przeprowadzonej analizy pomogą określić kierunki, w które będzie zmierzała polska energetyka w najbliższych latach.

Kontakt:
Mariusz Sowa
tel. 22-444-20-65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.