pl PL en EN de DE

KATALOG FARM FOTOWOLTAICZNYCH

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce niezwykle dynamiczny rozwój rynku fotowoltaiki. Według wstępnych danych za rok 2019, łączna moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych na koniec roku wyniosła   1526 MW.  W porównaniu do roku 2018  nastąpił wzrost o niemal 970 MW.

Tak dynamiczny rozwój tego sektora OZE w kraju jest możliwy między innymi dzięki stale obniżającym się kosztom technologii oraz wprowadzeniu systemu aukcyjnego. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się również dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020.


W najbliższych latach należy spodziewać się dalszego rozwoju fotowoltaiki w Polsce, głównie z powodu rosnącej roli w zakresie wpływu na wypełnienie zobowiązań w zakresie OZE, włączenia do KSE elektrowni fotowoltaicznych, które wygrały dotychczasowe i planowane aukcje oraz sporego wzrostu liczby prosumentów instalujących przydomowe systemy solarne.

Chcąc przybliżyć Państwu aktualną sytuację  na rynku PV w Polsce, oferujemy pierwsze wydanie Katalogu farm fotowoltaicznych, który poza przeglądem obecnej sytuacji  na rynku OZE, będzie zawierać charakterystykę i wybrane parametry techniczne farm, informacje na temat źródeł finansowania ich budowy, a także informacje o planowanych modernizacjach i rozbudowie.

Kontakt:
Wojciech Biczyński
tel. 22-444-20-81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 - 2020 Agencja Rynku Energii S.A.

Agencja Rynku Energii S.A. 00-950 Warszawa 1 skrytka pocztowa 143