PL EN DE
Kalkulator opłacalności pomp ciepła

Agencja Rynku Energii S.A. uruchomiła na swojej stronie internetowej nowe narzędzie, które ma na celu pokazanie zainteresowanym opłacalność inwestycji w pompę ciepła. W narzędziu tym możemy dokonać porównania kosztów instalacji i eksploatacji dwóch różnych źródeł ciepła dla domu jednorodzinnego.

W „Kalkulatorze Pomp Ciepła” zostaną Państwo poproszeni o uzupełnienie kilku podstawowych danych na temat zapotrzebowania na ciepło w Państwa domu. W wyniku przeprowadzonych obliczeń uzyskają Państwo informację o szacowanych kosztach instalacji oraz kosztach energii elektrycznej potrzebnej do zasilania pompy ciepła. Wyniki te zostaną następnie odniesione do szacowanych kosztów ogrzewania innych, bardziej tradycyjnych źródeł ciepła, jak np. olej opałowy lub ekogroszek. Pozwoli to Państwu zobaczyć w jakim okresie można spodziewać się zwrotu kosztów ekologicznego rozwiązania jakim jest pompa ciepła.

Pompy ciepła mogą wydać się istotnym wydatkiem. Jednak potencjalne oszczędności na koszcie paliwa czynią je bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych długoterminowymi korzyściami finansowymi, jak i również ekologicznymi.

Portal Cire.pl poprawia statystyki i przyciąga nowych czytelników

Cire.pl umacnia swoją pozycję w rankingu najpopularniejszych serwisów z branży energetycznej. Ruszają prace nad nową wersją portalu.

Od 2002 roku jako ARE S.A. budujemy historię portalu informującego Cire.pl – mówi Artur Olszewski, Prezes ARE S.A, spółki specjalizującej się w przygotowywaniu badań statystycznych i analiz systemowych w tym symulacji ekonomicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej. – który traktuje o bieżących wydarzeniach dotyczących między innymi elektroenergetyki, gazownictwa, ciepłownictwa, górnictwa, oze czy zeroemisyjnego transportu.

Przez te blisko 20 lat działalności informacyjnej rozwinęliśmy się do takiej skali, że dziś docieramy do 80% osób zainteresowanych newsami, wiadomościami, informacjami lub opiniami z branży. Jesteśmy opiniotwórczym medium, które jest najczęściej i najchętniej cytowanym portalem przez inne media – dodaje Artur Olszewski, Prezes ARE S.A. Przygotowujemy się także do jeszcze większej ekspansji. Czeka nas rewolucja technologiczna, mająca na celu usprawnienie funkcjonowania portalu, również na urządzeniach mobilnych. W bieżącym roku zaprezentujemy odświeżoną wersję-layout portalu Cire.pl, która będzie odpowiadała dzisiejszym potrzebom czytelników.

Czytelnicy są przywiązani do portalu Cire.pl. Decyduje o tym fachowość, jakość oraz rzetelność przekazywanych informacji. Przez cały okres funkcjonowania na rynku portal budował swoją markę, dzięki bardzo dobrej ofercie informacyjnej – zauważa Artur Olszewski, Prezes ARE S.A.

W ostatnim okresie zwiększyliśmy naszą działalność informacyjną w oparciu także social media i to odnosi skutek. Mamy wielotysięczną grupę odbiorców na wielu platformach, zadbaliśmy o to, aby informacje z szeroko rozumianego rynku energetycznego docierały również do niej za pomocą social media - dodał prezes Olszewski.

Cel jaki został postawiony na rok 2021 jest jeden: utrzymanie wiodącej pozycji opiniotwórczej na rynku energetycznym poprzez dostarczanie rzetelnych, aktualnych informacji, ocen rozwojowych sektora oraz specjalistycznej wiedzy eksperckiej czytelnikom poszukujących wiadomości z branży energetycznej, co wynika z nowo przyjętej strategii Agencji Rynku Energi S.A.


Centrum Informacji o Rynku Energii:
www.cire.pl
www.facebook.com/energetyka
www.twitter.com/cire_pl
www.linkedin.com/company/cire-pl

Oferta reklamowa dla firm i domów mediowych:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CIRE - informacje o energetyce w jednym miejscu

Jako Agencja Rynku Energii jesteśmy właścicielem jednego z najstarszych serwisów informacyjnych poświęconemu branży energetycznej. 

MÓWI SIĘ, ŻE ENERGETYKA ROZPOCZYNA DZIEŃ OD CIRE - to prawda. Od ponad 20 lat dbamy o to, aby na bieżąco dostarczać pracow­nikom szeroko pojętej energetyki, bieżących informacji dotyczących elek­troenergetyki, gazownictwa i ciepłownictwa. Portal jest miejscem wymiany często skrajnie różnych poglądów, zarówno w formie komentarzy, jak i ar­tykułów.

W CIRE republikujemy najciekawsze naszym zdaniem artykuły pojawiające się w większości magazynów branżowych oraz artykuły prze­kazane redakcji portalu, bezpośrednio przez ich autorów.  Portal jest również miejscem wymiany bieżących poglądów i opinii przez osoby związane z rynkiem energii. Poglądy te wyrażane są w formie komentarzy. 

CIRE zapewnia różne formy promocji w środowisku energetyki, gazownictwa i ciepłownictwa. Do prezentacji firmy, jej osiągnięć czy produktów, proponujemy następujące produkty:

  • sponsoring,
  • udział w programie „Partnerzy CIRE”,
  • publikacja artykułów,
  • umieszczenie wiadomości w Serwisie Informacyjnym lub Centrum Prasowym,
  • reklama w Autopowiadomieniach CIRE,

Oprócz tego CIRE umożliwia:

  • reklamę banerową,
  • promocję konferencji, seminariów, szkoleń i targów,
  • umieszczanie ogłoszeń o pracy.

Jesteśmy również otwarci na wszelkie inne formy promocji firm w energetyce, wykorzystujące medium, jakim jest portal CIRE.

ARES - interaktywny dostęp do zasobów informacyjnych

W Agencji Rynku Energii S.A. funkcjonuje autorski System ARES realizujący funkcje zbierania, przetwarzania, archiwizowania i udostępniania danych oraz informacji przez Internet. System działający od 2003 roku, stale rozbudowywany i modernizowany w celu optymalnego dostosowania go do potrzeb użytkowników wykorzystywany jest z powodzeniem przez Ministerstwo Energii, Urząd Regulacji Energetyki i firmy z sektora elektroenergetycznego.

Moduł Raporty w internetowym Systemie ARES umożliwia interaktywne przeglądanie informacji i danych w postaci dynamicznych raportów parametrycznych (umożliwiają użytkownikowi na określenie takich parametrów jak okres czy zbiór przedsiębiorstw energetycznych, dla których zostanie wygenerowany) oraz statycznych tabel i opisów w postaci plików Acrobat Reader, MS Word, MS Excel i HTML.

Nowa strategia ARE

Agencja Rynku Energii ma nową strategię na lata 2021-2023. Zakłada ona m.in. pozycjonowanie Agencji jako think-thanku sektora energetycznego w Polsce, stworzenie nowej wersji portalu informacyjnego Cire.pl oraz poszerzenie zakresu usług doradczych, dostosowanych do obecnych potrzeb Klientów wynikających ze zmieniającego się rynku energetycznego.

Strategia na lata 2021-2023 została zorientowana na długoterminowy, stabilny i zrównoważony rozwój zapewniający wzrost wartości spółki.

W naszym trzyletnim planie strategicznymi na nowo definiujemy misję Agencji Rynku Energii. Naszym kluczowym celem jest aktywne uczestnictwo w rozwoju sektora energetycznego w Polsce poprzez dostarczanie niezbędnych informacji i wiedzy eksperckiej. Będziemy wchodzili w rolę branżowego think-thanku czyli profesjonalnego ośrodka analitycznego, prowadzącego badania, przygotowującego ekspertyzy, dystrybuującego informacje poprzez portal informacyjny, organizującego także debaty, konferencje i seminaria” - podkreśla Artur Olszewski, Prezes Zarządu ARE S.A.

Chcemy aktywnie uczestniczyć w  debacie publicznej dotyczącej transformacji sektora energetycznego w Polsce, tak aby była ona nastawiona na dostarczanie Klientowi końcowemu szerokiej wiedzy o zmieniającej się branży oraz aktualnych trendach. Przed nami przecież wielkie zmiany dotyczące m.in. wzrostu udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym, rozwoju elektromobilności czy też magazynowania energii  jak również wzrostu znaczenia prosumenta” - dodaje Andrzej Bondyra, Wiceprezes Zarządu ARE S.A.

ARE S.A. została powołana w dniu 24 lutego 1997 roku dla prowadzenia badań statystycznych i analiz systemowych w tym symulacji ekonomicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej. W 2002 roku ARE S.A. nabyła prawa do portalu informującego o bieżących wydarzeniach dotyczących między innymi elektroenergetyki, gazownictwa, ciepłownictwa i górnictwa.

“Intensywny rozwój branży będzie pogłębiał w społeczeństwie deficyty informacyjne. Naszą rolą jest nie tylko informowanie ale również edukacja, doradztwo, dostarczanie opinii publicznej analiz i statystyk. Energetyka będzie w najbliższych latach bardzo często obecna w debacie publicznej i skupi uwagę wielu grup społecznych” - zaznaczają przedstawiciele Zarządu ARE S.A.

ARE S.A. współpracuje między innymi z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Głównym Urzędem Statystycznym oraz przedsiębiorstwami z sektora energetyki. Jednym z wyzwań najbliższych lat będzie także rozwój banku danych gospodarki paliwowo-energetycznej na potrzeby statystyki publicznej oraz dostarczanie informacji w tym zakresie organom rządowym, przedsiębiorstwom energetycznym jak również nowej grupie odbiorców tj. prosumentom.

Nowość - Kalkulator PV

KALKULATOR PVUruchomiliśmy na swojej stronie internetowej narzędzie, które pozwala wszystkim zainteresowanym założeniem instalacji fotowoltaicznej obliczyć opłacalność takiej inwestycji – KALKULATOR PV. Dzięki niemu można się dowiedzieć jakiej mocy instalacja jest potrzebna, na jakie zniżki można liczyć oraz jak szybko zwróci się koszt inwestycji. Kalkulator jest częścią aplikacji ARE  i jest narzędziem niezależnym,  wykonującym obliczenia opłacalności inwestycji, w sposób całkowicie bezstronny. Adresowany jest  dla małych firm oraz klientów indywidualnych,  zainteresowanych posiadaniem własnej instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli potrzebujesz szerszych informacji, zapraszamy do skorzystania z usług dodatkowych, które umożliwią pozyskanie danych dla indywidualnie zgłoszonej inwestycji PV. Po przesłaniu zapytania otrzymasz dedykowaną dla swojej instalacji informację. Dowiesz się, między innymi, ile energii instalacja jest w stanie wyprodukować przy użyciu  określonego typu paneli, ile energii zużywa sama instalacja, o ile spadną rachunki za energię w skali roku, etc. Przedstawimy również dokładne wyliczenia, które oparte są na Twoim zapotrzebowaniu i rodzaju dachu. Dzięki dodatkowym informacjom, poznasz dokładne liczby dotyczące inwestycji, czasu zwrotu oraz oszczędności jakie wygeneruje dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna.

Koszt instalacji i montażu systemów fotowoltaicznych wydawać się może dużym jednorazowym wydatkiem. Biorąc jednak pod uwagę, że dzięki instalacji PV możemy znacząco zmniejszyć rachunki za prąd, a także przestać obawiać się wzrostu jego cen, inwestycja taka szybko się zwróci.

Kliknij tutaj aby przejść do Kalkulatora PV

© 2021 Agencja Rynku Energii S.A.

Agencja Rynku Energii S.A. 00-950 Warszawa 1 skrytka pocztowa 143