PL EN DE

NCBR w gronie patronów konferencji „Prognozujemy przyszłość w energetyce”

Agencja Rynku Energii obchodzi w tym roku 25-lecie działalności i współpracy z najważniejszymi uczestnikami rynku energetycznego. Z tej okazji ARE organizuje 19 maja konferencję merytoryczną „Prognozujemy przyszłość w energetyce”. Do grona patronów wydarzenia dołącza właśnie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

To już ostatnie dni zapisów z gwarancją miejsca dla Państwa kadry zarządzającej.

W programie konferencji ARE najnowsze dane przekrojowe dotyczące funkcjonowania sektora energetycznego w Polsce. Panele dyskusyjne, debaty, opinie szefów największych spółek odpowiedzialnych za rozwój polskiej gospodarki.

Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie https://www.are.waw.pl/konferencja

Agencja Rynku Energii, organizator konferencji „Prognozujemy przyszłość w energetyce”, zaprosiła do uczestnictwa w wydarzeniu przedstawicieli administracji państwowej, instytucje otoczenia biznesowego, szefów kluczowych spółek. W gronie patronów wydarzenia nie mogło zabraknąć Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Bezpieczeństwo energetyczne Polski to sprawa nas wszystkich, to dziś jedna z najważniejszych naszych spraw. Dlatego rozmawiajmy, przewidujmy, planujmy – doskonałą sposobnością do tego jest konferencja ARE 2022 pt. „Prognozujemy przyszłość w energetyce” – mówi dr Remigiusz Kopoczek, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które objęło wydarzenie patronatem honorowym.

Po agresji Rosji na Ukrainę, Polska i Unia Europejska chcą pilnie uniezależnić się od dostaw surowców ze wschodu. Dla powodzenia tego planu konieczne jest rozwijanie nowatorskich rozwiązań i wyznaczanie nowych dróg przechodzenia na czystą energię. W NCBR, dzięki pomysłom innowatorów, przygotowujemy właśnie takie technologie. Myślę tu w pierwszym rzędzie o dziewięciu przedsięwzięciach badawczych wpisujących się w strategię Zielonego Ładu, a realizowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców dzięki finansowaniu z Funduszy Europejskich. Podobne nadzieje wiążemy z naszym programem strategicznym „Nowe technologie w zakresie energii”, w którym 800 mln zł przeznaczamy na innowacyjne projekty o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, wspierające osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej, poprzez wdrożenie rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo energetyczne państwa i zwiększających konkurencyjność naszej gospodarki. Zapraszamy do współpracy – dodaje dyrektor NCBR.

W związku z dużym zainteresowaniem konferencją portal CIRE zapewni Państwu dostęp do materiałów konferencyjnych, zapisów kluczowych debat, rozmów z uczestnikami. Warto już dziś zacząć subskrybować nasz kanał na YouTube, tam obejrzą Państwo relacje z konferencji „Prognozujemy przyszłość w energetyce”.

Cire na YouTube, zapraszamy do sukbskrybowania naszego kanału

https://www.youtube.com/c/CirePl

Konferencja ARE, warto być, warto przyjechać