PL EN DE

Od 1 września URE zmienia siedzibę, ważne informacje dla uczestników rynku

Od 1 września 2023 r. siedziba Urzędu Regulacji Energetyki będzie znajdować się w nowej lokalizacji w Warszawie przy ul. Towarowej 25a


Ze względu na zmianę siedziby i zaplanowaną od połowy sierpnia 2023 r. przeprowadzkę, między 16 sierpnia a 15 września br. możliwe będą czasowe utrudnienia w kontakcie mailowym, telefonicznym i osobistym z pracownikami poszczególnych departamentów URE. Ograniczona będzie również możliwość zapoznania się w siedzibie URE z aktami spraw w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych.

We wszystkich sprawach, w których to możliwe, Urząd Regulacji Energetyki zachęca do przesyłania korespondencji za pomocą skrzynki ePUAP.

Inne ważne informacje związane z ograniczeniami wynikającymi ze zmiany siedziby centrali URE:

▪ Nie będzie możliwości skorzystania z porad ekspertów Punktu Informacyjnego dla Odbiorców Energii i Paliw Gazowych osobiście od 14 sierpnia do 8 września. W tym czasie prosimy o kontakt telefoniczny (pod nr telefonu 22 244 26 36) i mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

▪ Wydawanie świadectw i gwarancji pochodzenia: zwracamy uwagę operatorów systemów elektroenergetycznych, którzy przesyłają potwierdzone wnioski wytwórców do Urzędu, by wysyłając korespondencję uwzględnili termin zmiany siedziby Urzędu, tak aby uniknąć sytuacji, w których wnioski wysłane na dotychczasowy adres URE po 1 września zostałyby np. zwrócone nadawcom przez operatora pocztowego, co w konsekwencji wydłużyłoby czas oczekiwania przez wytwórców na załatwienie sprawy przez Urząd.

▪ Odbiorcy przemysłowi: termin składania oświadczeń, o których mowa w art. 54 ustawy o OZE upływa 31 sierpnia br.  W związku z przeprowadzką URE może się zdarzyć, że przesyłki dostarczone do Urzędu po 31 sierpnia, a zaadresowane na Aleje Jerozolimskie 181, będą przez operatora pocztowego zwracane do nadawców. By uniknąć konsekwencji związanych z uchybieniem terminu na złożenie oświadczeń przez odbiorców przemysłowych, rekomendujemy zachowanie dowodów nadania oświadczeń (nadanie oświadczenia po 31 sierpnia wiąże się z sankcją polegającą na zakazie udziału w systemie wsparcia przez pięć lat).  

▪ Numery telefonów centrali URE pozostają bez zmian.

▪ Zmianie nie ulegają numery kont bankowych URE oraz konta, na które należy wnosić opłaty skarbowe.

▪ Od 25 sierpnia 2023 r. od godziny 16.00 do 28 sierpnia 2023 r. nie będą dostępne rejestry i wykazy URE.

▪ 
Od 24 sierpnia 2023 r. od godziny 8.00 do 29 sierpnia 2023 r. nie będzie dostępna Internetowa Platforma Aukcyjna.

▪ Przeprowadzka warszawskiej siedziby URE nie ma wpływu na funkcjonowanie Oddziałów Terenowych Urzędu.


URE prosi interesariuszy o aktualizację adresu URE w swoich bazach teleadresowych.