PL EN DE

PGE Energetyka Kolejowa z kolejnym kontraktem trakcyjnym na Pomorzu

PGE Energetyka Kolejowa została zwycięzcą postępowania przetargowego na utrzymanie sieci trakcyjnej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To kolejny, po Trójmiejskiej SMK-ce przewoźnik na Pomorzu, który w ostatnim czasie zdecydował się na współpracę ze spółką z Grupy PGE

Zakres rocznego kontraktu obejmuje utrzymanie sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 248 z Gdańska Wrzeszcz do  Gdańsk Osowa i nr 253 Gdańsk Osowa – Gdańsk Rębiechowo. W sumie to 48 sekcji i 35 km trakcji należącej do PKM.

Korzystają z niej pociągi wożące pasażerów na lotnisko w Rębiechowie, do Osowa - najludniejszej dzielnicy Gdańska oraz do jednej z trzech największych stacji kolejowych w Gdańsku – Wrzeszcz. 

Wartość kontraktu oszacowano na 1 000 000 PLN.

PGE Energetyka Kolejowa jest odpowiedzialna m.in. za: kontrolę, pomiary, bieżącą naprawę i regulację urządzeń elektroenergetycznych, uzupełnienie uszkodzonych elementów czy usuwanie oblodzenia sieci trakcyjnej. Pełni także serwis awaryjny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

PKM to kolejny przewoźnik z Pomorza, który zaufał naszej Spółce. Jestem przekonany, że nasze doświadczenie i unikalne kompetencje trakcyjne przełożą się na wzrost bezpieczeństwa ruchu kolejowego w regionie i komfort podróżowania - powiedział Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa.