PL EN DE

Powstała aplikacja wyjaśniająca polsko-angielskie pojęcia z energetyki jądrowej

Aplikacja z polsko-angielskim leksykonem pojęć z zakresu energetyki jądrowej jest już do pobrania w Sklepie Play oraz w AppStore. Aplikację „Leksykon EJ” przygotował Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Leksykon zawiera ponad 2 tysiące pojęć i powstał we współpracy z ekspertami z czołowych polskich uczelni technicznych. Polecany jest głównie pracownikom instytucji z sektora jądrowego, pracownikom naukowym, studentom kierunków jądrowych oraz dziennikarzom i pasjonatom zainteresowanym tą tematyką.

To opracowanie jest szczególnie istotne w perspektywie budowy polskich elektrowni jądrowych. Pozwoli na ujednolicenie stosowanych pojęć i na uniknięcie błędów wynikających z różnic w tłumaczeniu dokumentów. Przygotowanie takiego leksykonu na wczesnym etapie programu budowy elektrowni jądrowych wynika również bezpośrednio z zaleceń Międzynarodowej Agencji Energi Atomowej (MAEA).

Pobranie i używanie aplikacji „Leksykon EJ” jest całkowicie bezpłatne.

Aplikacja działa również w trybie off-line, co oznacza że po jej zainstalowaniu na telefonie do korzystania nie jest konieczne połączenie z internetem.