pl PL en EN de DE

Oszacowanie potencjału biomasy na cele energetyczne w kraju lub wybranych województwach

W zmieniających się realiach rynkowych i prawnych, wiarygodne oszacowanie możliwości pozyskania biomasy, staje się zadaniem kluczowym dla podjęcia odpowiedzialnych decyzji w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii, oparte o biomasę. W związku z tym pragniemy zaoferować Państwu wykonanie opracowania pod nazwą: „Oszacowanie potencjału biomasy na cele energetyczne w kraju lub wybranych województwach”.

Celem proponowanego opracowania jest przedstawienie podaży biomasy, która może być zagospodarowana na cele energetyczne, w podziale na rodzaje biomasy oraz prognoza kształtowania się tej podaży do roku 2024.

W szczególności analiza obejmie następujące rodzaje biomasy:

  • Biomasa agro: słoma, siano, biomasa z odpadów spożywczych;
  • Biomasa z upraw energetycznych;
  • Biomasa leśna: drewno z lasów, biomasa odpadowa z zakładów przetwarzających drewno;
  • Biomasa z innych źródeł: osady ściekowe, odchody zwierzęce, odpady z przemysłu papierniczego.

W opracowaniu zaprezentowane zostaną dane historyczne na temat podaży biomasy, właściwości fizyko-chemiczne najważniejszych paliw biomasowych oraz cen biomasy, wykorzystywanej w energetyce. W pracy przedstawiona zostanie również prawdopodobna ścieżka cenowa poszczególnych rodzajów biomasy wraz z prognozą ich podaży do roku 2024.

Dodatkowo w opracowaniu znajdzie się przegląd głównych producentów i konsumentów biomasy w Polsce, przegląd planowanych inwestycji i aukcji OZE dla źródeł biomasowych.

W przypadku zamówienia opracowania dla całego kraju, oferujemy również analizę danych historycznych na temat importu i eksportu biomasy, wraz z prognozą do roku 2024.

Kontakt: 
Janusz Smardz
tel. (22) 444-20-60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 - 2019 Agencja Rynku Energii S.A.

Agencja Rynku Energii S.A. 00-950 Warszawa 1 skrytka pocztowa 143