PL EN DE

Wpływ COVID-19 na dostawy energii elektrycznej na obszarze działania wybranej spółki dystrybucyjnej, w podziale na grupy taryfowe w perspektywie 2024 roku, czyli w okresie, w którym skutki pandemii będą najbardziej odczuwalne

Jednym ze skutków pandemii wywołanej przez COVID-19 jest ograniczanie aktywności gospodarczej i społecznej, która widoczna jest również w naszym kraju. Przekłada się to bezpośrednio na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Spadek zużycia nie rozkłada się równomiernie we wszystkich sektorach gospodarki krajowej. W większym stopniu problem ten dotyka sektora usługowego i przemysłowego, natomiast w gospodarstwach domowych, wskutek wprowadzenia pracy zdalnej, zużycie energii elektrycznej w wielu przypadkach ulega nawet zwiększeniu. Przewidywane zmiany mocno dotkną spółki dystrybucyjne i obrotu, z uwagi na zmniejszenie wolumenów sprzedawanej energii.

W ramach analizy ARE S.A. proponuje przygotowanie prognoz wielkości dostaw energii elektrycznej (tożsamej z wolumenem energii sprzedanej) na obszarze funkcjonowania wybranej spółki dystrybucyjnej, w perspektywie najbliższych trzech lat, czyli w okresie, w którym skutki pandemii COVID-19 będą najbardziej odczuwalne.

Oferowane opracowanie będzie miała postać raportu, zawierającego następujące elementy:

  • Zestaw założeń,
  • Prognoza dostaw energii elektrycznej na obszarze funkcjonowania dystrybutora, uwzględniająca wpływ COVID-19, w podziale na grupy taryfowe (A,B,C i G).

Prognoza wykonana zostanie w ścisłej współpracy z Klientem dla jednego scenariusza, opartego na najbardziej aktualnych założeniach.

Kontakt:
Joanna Matysiak
tel. 22-444-20-80
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.