Logo

Doradztwo energetyczne

Stała współpraca z branżą energetyczną oraz jej otoczeniem jest jednym z filarów funkcjonowania Agencji Rynku Energii. Nasze prace zorientowane są na potrzeby podmiotów związanych z rynkiem energii, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw sektora energetycznego, przemysłu oraz organów rządowych i instytucji publicznych.

Na bieżąco śledzimy zarówno działania legislacyjne organów Unii Europejskiej, działania prowadzone przez Polski rząd odnoszące się do polityki energetycznej państwa, jak i opinie przedstawicieli środowiska energetycznego. Nasi konsultanci systematycznie monitorują rynek paliw i energii w Polsce i na świecie.

W ciągu minionych 17 lat, od momentu utworzenia Agencji, zrealizowaliśmy ponad 1000 projektów, w swojej ofercie mamy między innymi bieżący monitoring rynku paliw i energii, ekspertyzy techniczne, prawne i ekonomiczne, zarządzanie indywidualnymi projektami oraz szereg innych usług doradczych.

Dbamy o najwyższą jakość ekspertyz, a priorytetem jest dla nas jest ich obiektywność. W praktyce stosujemy indywidualne podejście do klienta, co umożliwia rzetelne określenie jego potrzeb oraz wypracowanie najbardziej optymalnego rozwiązania. Prace doradcze Agencji skupiają się w dwóch obszarach: